Az ipari üzemek és építési infrastruktúrák egyre összetettebbé válnak. Így még érzékenyebbek lesznek a túlfeszültség által okozott károkra. Emellett a digitalizáció is növeli a csatlakozók számát és adatáramlást, amelyet nem lehet megszakítani. A megbízható villám- és túlfeszültség-védelem gondoskodik a rendszer rendelkezésre állásáról, véd az adatvesztés ellen és növeli a hozzáadott értéket.
A Weidmüller kínálatában évek óta szabványos villám- és túlfeszültség-védelemmel ellátott termékeket kínál, és maximális megbízhatósággal fejleszti személyre szabott túlfeszültség-védelmi megoldásait. A VARITECTOR jól bevált túlfeszültség-védelmei immár teljesítményrendszerekhez, I&C komponensekhez és adat interfészekhez is elérhetőek.
A VARITECTOR túlfeszültség-védelmi készülékei megbízhatóan előzik meg a villám és túlfeszültség által okozott károkat. Megfelelnek a nemzetközi szabványoknak, és maximális védelmet kínálnak befektetésének.
A VARITECTOR túlfeszültség-védelmi készülékei helytakarékosak és egyszerűen beszerelhetőek. Minden követelménynek megfelelnek a kockázatok minimalizálása, a fokozott hatékonyság és a jövőbemutató működés érdekében.
A VARITECTOR túlfeszültség-védelmi készülékei 315 A-ig lehetővé teszik a biztosíték nélküli működést, előfigyelmeztető jelzéssel, valamint opcionálisan távoli jelkapcsolattal is rendelkeznek a funkciók egyszerű felügyeletéért.
Védi az infrastruktúrát. Biztosítja a tápellátást.
A túlfeszültség által okozott károk miatti meghibásodás elkerülése érdekében megbízható védelemre van szükség. A VARITECTOR Túlfeszültség-védelmi készülékeinek széles választéka védi a teljesítményt, jeleket és adatátvitelt minden infrastruktúra rendszerben – a tápellátási rendszerektől, jelelosztó dobozoktól és reteszelő rendszerektől kezdve a digitális vezetékekig. A kompakt modulok fokozzák a hatékonyságot és kevesebb erőfeszítést igényelnek a karbantartáshoz, hibaelhárításhoz és újratanúsításhoz. Ez önmagában egy éven belül kifizetődővé teszi a befektetést.
Segédletünkkel kiválaszthatja a kívánt villám- és túlfeszültség-védelmi termékek specifikációit, és megjelenik egy áttekintés, a kiválasztásnak megfelelő Weidmüller termékekkel.
Az új épületek, berendezések és energiarendszerek építésének egzisztenciális és normatív követelményét jelenti a villám- és túlfeszültség-védelem. Ez is fontos a GFR számára.
Ismerje meg VARITECTOR PU S-Line kínálatunkat: biztonságos, hatékony és rendkívül helytakarékos! További ismeretekre tehet szert innovatív fázis HAD-technológiánkról.
Ebből a videóból megtudhatja, mi a túlfeszültség-védelem, milyen típusú túlfeszültségek léteznek, és ezek mit okozhatnak.
Ebből a videóból többet tudhat meg a túlfeszültség-védelmi eszközök komponenseiről, és működésükről.
Ebből a videóból megtudhatja, hogyan válassza ki a megfelelő villám- és túlfeszültség-védelmi eszközt a berendezései számára, és információkat kaphat a különböző telepítési helyszínekről és levezetőkről is.
A villámcsapás és a túlfeszültség-impulzus által okozott jellemző károk közé tartozik például a konnektorok vagy kábelek kimozdulása a falból, az elszenesedett vagy megégett SMD alkatrészek, de legrosszabb esetben akár tűz is keletkezhet.
Teljes körű védelem csak úgy érhető el, ha az elektromos vezetékeket, az adatkábeleket és a jelvezetékeket is túlfeszültségvédő készülék (SPD) védi. Ezenkívül az állandó referenciapotenciál is fontos.
Mert a túlfeszültségvédő készülékek (SPD) használatát az alkalmazandó szabványok írják elő!
Az általános villámvédelemről szóló DIN EN 62305, (VDE 0185-305) szabvány mellett az IEC 60364-4-44 (VDE 0100-443) és IEC 60364-5-53 (VDE 0100-534) szabványok bizonyos részei is előírják. Ezek a szabványok pontosan meghatározzák, hogy MIKOR kell túlfeszültség-védelmet alkalmazni, HOVA kell beszerelni, és HOGYAN kell megfelelően telepíteni.
A túlfeszültség-védelem szempontjából az energiabetáplálási és az elosztási területek fontosak. A tápvezetékek védelme az alapja az összes elektromos és elektronikus alkatrész védelmének, még a legkisebb és legérzékenyebb alkatrészek védelmének is.
Általánosságban elmondható, hogy a túlfeszültségvédő készülékeket (SPD) mindig oda kell beszerelni, ahol a kábeleket bevezetik a kapcsolószekrénybe – párhuzamosan az energiabetáplálással, és a lehető legrövidebb útvonalon.
A villám- és túlfeszültségvédelmi megoldásokat kizárólag olyan szakképzett villanyszerelők telepíthetik, helyezhetik üzembe és tarthatják karban, akik ismerik a hazai és nemzetközi jogszabályokat, előírásokat és szabványokat.
Ha a túlfeszültségvédő készülék megsérül vagy meghibásodik, akkor nem szabad telepíteni. Ha a készüléken az állapotjelző pirosan világít, akkor ki kell cseréltetni egy szakemberrel. A túlfeszültségvédő készüléket tilos kinyitni. A szigetelésvizsgálat elvégzéséhez a túlfeszültségvédő készülékeket (SPD) a vizsgálat idejére le kell választani a rendszerről, például a bedugható leválasztó kihúzásával vagy a termék hálózatról való teljes leválasztásával.
A túlfeszültség-védelmi levezető olyan készülék, amely megóvja az elektromos berendezéseket a villámcsapás vagy túlfeszültség okozta károktól. A normál működés során a túlfeszültségvédő készülék passzív komponens, és nagy impedanciával rendelkezik. A levezető csak túlfeszültség esetén válik vezetőképessé, így a túlfeszültség impulzusból származó energia a földbe távozhat.