A ResMa® hatékonyan támogatja a hatékony és aktív energiagazdálkodási rendszerhez szükséges összes feladatot, és így jelentősen csökkenti a személyügyi költségeket.
Fogyasztási értékek felügyelete és optimalizálása, automatizált folyamatinformációkkal együtt.
Az adatok cseréjét lehetővé tevő csatlakozástechnika ERP/MES rendszerekkel és más adatbázisokkal.
A TÜV-Süd által tanúsítva és a BaFa által bejegyezve. A helyi akcióknak köszönhetően.
Költséghatékony, belépő szintű megoldás, készen telepítve egy kompakt vállalati PC-re, amely a vezérlőszekrénybe vagy egy DIN tartósínre telepíthető. Számláló csatlakoztatása több gyártó ModbusRTU (RS485) vagy Modbus TCP számlálójához. Korlátlan értékelési lehetőségek és jelentési rendszer.
Skálázható megoldás egy kijelölt vagy virtuális szerverre való telepítéshez. Korlátlan funkcionalitás és széles körű lehetőségek a külső rendszerek integrálására. PlugIn koncepció az ügyfélspecifikus bővítésekhez
Használja a ResMa® rendszert egyedi igényeihez, és csökkentse energiaköltségeit.
Az elmúlt időszakban az almérési törvény (1/2020-(I.16.) MEKH rendelet) 2020 év eleji megjelenése és a június végi módosítása után a villamos teljesítmény mérési igény jelentősen megnövekedett.
Az energetikai szakreferenssel rendelkező gazdálkodó szervezetek kötelesek a törvényben meghatározott pontokon almérőt telepíteni, villamos fogyasztási adatot tárolni, illetve továbbítani. A rendelet egyértelmű célja az energiahatékonyság növelése, gépeink és berendezéseink fogyasztási adatainak nyomon követése, mellyel jelentős energia megtakarítási potenciálok határozhatóak és reméljük, valósíthatóak meg.
A rendelet és a vele kapcsolatban felmerülő gyakran ismételt kérdések és válaszok, megtalálható a Magyar Energetikai és Közmű-szabályozási Hivatal honlapján (www.enhat.mekh.hu). A lenti linken megtalálható kiadványunk elsődleges célja, hogy segítséget adjunk a készülékek lehetséges elrendezéséhez és kiválasztásához, és mint egy megszokott kereskedelmi akció eljussanak megoldásaink az energiahatékonysági piacon megjelenő kollégák számára.
Másodsorban pedig szeretnénk felhívni a figyelmet (és talán ez a legfontosabb), hogy ne csak a rendeletben meghatározott műszaki paramétereknek feleljen meg a kialakított mérési rendszer, hanem vegyük figyelembe a későbbi üzemelés során várható hasznos mért értékek mérési lehetőségét is. Egy megfelelően kiválasztott mérő hasznos lehet a felmerülő üzemelési problémák kiszűréséhez, mint például:
• negyedik áramváltó bemenet
• felharmonikus mérési lehetőség
• szivárgó-áram figyelés
• webserver felület
• előkészített riportok MSZ EN 50160 szabvány szerint
• rövid idejű feszültségkimaradások és tranziens feszültség emelkedések dokumentálása